SŁOWNIK WYRAZÓW RADIOWYCH

Poniżej zamieszczamy słownik wyrazów radiowych w oryginalnej wersji z 2001r. Mamy nadzieję, że chociaż troszkę przypadnie Wam do gustu...

.......................................................................

Aśka Jeden z bardziej popularnych gatunków homo sapiens odmiany żeńskiej. Występuje zazwyczaj w lasach tropikalnych i buszu. UWAGA ! Gatunek niebezpieczny! Ostatnio widziany na słupskiej Pomorskiej Akademii Policyjnej!

 

Antena Fachowa nazwa kawałka drutu lub pręta udającego bardzo ważne urządzenie. Po dłuższej obserwacji nasza redakcja stwierdziła, że owe urządzenie z powodu braku ruchu uznaje się za bezużyteczne. Wynikiem jej wyrzucenia stało się coś złego z naszym nadajnikiem...hm. Nie działa! A poza tym  prowadzący nie mogą już "wchodzić na antenę"!

 

CB- RADIO   Cymbał Radio. Jak sam nazwa wskazuje jest to urządzenie radiowe z wbudowanymi cymbałkami. Czasami cymbałki są "na zewnątrz", co widać i często słychać....

 

Czerwcówka Nazwa cyklicznej imprezy radia M&M FM, na której próbujemy czerwcowe owoce lasu lub... "działki"... Inspiracją Czerwcówki stała się Majówka

 

Dryndanie Najkrótsza definicja: udawanie dzwonienia. Słuchacze wykręcają numer telefonu studia. Po usłyszeniu sygnału czekają 5 sekund i odkładają słuchawkę. W studio wiemy, ilu jest z nami słuchaczy, a słuchacze mają satysfakcję małego sportu ... ręcznego...

 

Elvis Imię osobnika męskiego gatunku homo sapiens urodzonego między 1940 a 1965. Wykopaliska wskazują jednak na to, że jeden osobnik został zrodzony w okolicy 1982 roku i w dodatku żyje! UWAGA melomani! Już niedługo opublikujemy adres, pod który można będzie słać prośby o autograf. Fuj!

 

Eter C2H5Cl - lotna, łatwo palna ciecz; pary tworzą z powietrzem mieszaninę wybuchową; stosowany m.in. jako rozpuszczalnik i do narkozy... Szczerze mówiąc musi to być zarazem zaśmiecona i zanieczyszczona substancja, ponieważ wszystkie radiostacje puszczają "coś w eter...".

 

IQ (IQ=0) (IQ=0) - (ang: Intelligence quotient.). Iloraz inteligencji mówiący nam o tym, czy warto kogoś słuchać, czy też nie. Cóż dodać o IQ=0?

 

Jingiel Przerywnik; zazwyczaj z wyjcami i rzępoleniem

 

Komórka Pomieszczenie nie przeznaczone do zamieszkiwania zlokalizowane zazwyczaj poza głównym budynkiem mieszkalnym. Inaczej: rupieciarnia.

 

Konsola Pracownica firmy kontrolerskiej z Poznania- "KONSOL"

 

Majówka Impreza organizowana w piątym miesiącu słonecznym przez radio M&M FM, na której słuchacze mogą dogłębnie poznać charaktery swoich prezenterów...

 

Mryganie Włączanie i wyłączanie światła w pomieszczeniu mające na celu komunikację międzyplanetarną.

 

NKWD (Narodnyj Komisariat Wnutriennych Dieł)- nazwa mówi sama za siebie

 

Picollo Szampan, którego zapomniano poddać procesowi fermentacji

 

Przekaźnik Zazwyczaj osoba, która stała się podwójnym szpiegiem

 

Radiator z języka angielskiego: urządzenie montowane w pomieszczeniach służące do wypromieniowywania energii zgromadzonej lub dostarczanej do urządzenia.

 

RDS - Radio Domowego Stosowania - odbiorniki, których temperatura pracy waha się między +18 a +27 C.

 

Seminarium Fabryka księży...w najbliższej kształci się Krzysiek oraz Iceman

 

Stereo System pozwalający na słuchanie w oszukanych 3 wymiarach

 

Zasilacz Urządzenie zabezpieczające delikatne urządzenia elektroniczne przed spaleniem przez blondynki... (po podłączeniu do sieci...energetycznej)