HISTORIA LOGO NASZEJ STACJI

Nazwa stacji powstała już w 1993 r. i tak właściwie była inspiracją do stworzenia stacji radiowej (miała też powstać telewizja, taksówki itp. :D). Z początku radio nie posiadało logo, a wszelkie "reklamy" audycji były tworzone w plikach tekstowych.

Zamysł i kształt logo oraz jego pierwotne wykonanie (Corel 4.0) należy do DJ Dżaby i datuje się na przełom 1995/1996 r.

LOGO M&M FM

Jednocześnie powstał zamysł stworzenia wizytówek (również pieczątek, papeterii itp.), co przyczyniło sie do powstania projektów (DJ Dżaba+Wojtek) i finalizacji projektu (Stasiu W.). Pierwsza wizytówka to twór jakże dziwny i zaskakujący (poniższy różni się nieznacznie od pierwowzoru):

Pierwsza wizytówka

Otóż normalnym wydaje się umieszczenie informacji o miejscu nadawania stacji, częstotliwości,  logo i   napisu "radio". Można nawet zrozumieć trąbkę (chyba na obudzenie autorów projektu :D) jako symbol muzyki (Radio Młodzieży i Muzyki FM :P). Ale w lewym dolnym rogu znajdziemy...suszarkę! Miał tu pierwotnie znajdować się symbol nawiązujący do elektroniki (całe radio zostało zbudowane własnymi siłami i umiejętnościami radiotechnicznymi), ale z powodu braku lutownicy (to była pierotna myśl), wstawiliśmy coś, co naszym zdaniem lutownicę udawać może - czyli wspomniane wyżej urządzenie. No i było, jak było przez całe 500 wydrukowanych (w drukarni) wizytówek. Błąd wykorzystała konkurencja wstawiając inne urządzenie AGD zamiast suszarki, a mianowicie toster (cytat ze starej strony radia BzThat: "W oryginalnym logo radia wystepuje suszarka. Z powodu braku w zestawie symboli znaku suszarki, pozwoliliśmy sobie umieścić w logo toster. Serdecznie przepraszamy Radio M&M za tę niedogodność i głęboko ubolewamy nad tym faktem!".)

WIZYTÓWKA M&M FM WG RADIA BzTHAT (OKRES BURZ I WOJEN)

Podczas każdej zmiany częstotliwości należało zmieniać dane na wizytówkach (co było dobrym pretekstem zmiany grafiki :D). Często wysyłaliśmy do słuchaczy krótką informację programową (z załaczoną w layout-cie wizytówką).

Informacje programowe dla słuchaczy

Ostateczny wygląd wizytówka-logo uzyskało w roku 2001, kiedy po raz ostatni radio przeżywało boom. Poniżej zamieszczamy 2 projekty Żmijki z tamtego okresu (zawierają w miarę zachowane nasycenie zieleni w logo :P).

PROJEKT WIZYTÓWKI/LOGO ŻMIJKI (2001)

PROJEKT WIZYTÓWKI/LOGO ŻMIJKI (2001)